Фізіотерапія – це застосування з лікувальною метою фізичних впливів.
Медичні банки – невеликі колбоподібні склянки місткістю 30-60 мл з гладенькими потовщеними вінцями і широким круглим дном. Викликають тимчасову гіперемію шкіри шляхом створення зниженого тиску повітря на відповідних ділянках тіла. Справляючи рефлекторний вплив на кровопостачання тканин і органів, банки поліпшують процеси розсмоктування при запаленні; крім того, їм властива відтяжна і знеболювальна дії. Банки ставлять на грудну клітку, за винятком ділянки серця, і на поперекову ділянку. Не можна ставити банки на хребет, груднину, ділянку серця і на молочні залози у жінок..
Гірчичники --- Медичне застосування гірчичників базується на здатності ефірної гірчичної олії подразнювати шкіру і розширювати її кровоносні судини. Використовують як відтяжний, протизапальний та як засіб рефлексотерапії. Науковими дослідженнями встановлено позитивний вплив гірчичників на продукцію інтерферону, що пояснює їх протизапальну дію. Гірчичники фабричного виготовлення мають специфічний запах, не обсипаються. Термін їх придатності 9-12 місяців. Ставити гірчичники можна на всі ділянки тіла: при підвищенні тиску на потилицю, при болю в ділянці серця – в І-ІІ міжребер’ї зліва і на ліве плече, при запаленні легень – між лопатками і нижче лопаток, при болю в суглобах і м’язах на болісні місця.
Компреси бувають загальні і місцеві. До загальних компресів належать вологі закутування. Місцеві компреси можуть бути зігріваючими, холодними і гарячими. Зігріваючий компрес викликає тривале розширення шкірних і глибоко розміщених кровоносних судин, що призводить до посилення кровообігу, сприяє розсмоктуванню запального інфільтрату і зменшенню болю. Зігріваючий компрес складається з трьох шарів: І – шматка чистої щільної, але м’якої і гігроскопічної тканини (лляне або бавовняне полотно), змоченої в рідині кімнатної температури і добре відтиснутої; ІІ – клейонки або вощаного паперу; ІІІ – негігроскопічної вати. Кожен наступний шар повинен бути на 2 см ширшим від попереднього.
Гірудотерапія – використання п’явок з лікувальною метою. Їх застосовують при церебральній формі гіпертонічної хвороби, передінсультних станах, місцевому застої крові, при застійній печінці, тромбофлебітах. Зберігають п’явки у річковій чи джерельній воді у банках, прикритих марлею, щоб забезпечити доступ повітря. Воду міняють щодня, банку тримають на вікні при температурі 10-15 °С. До використання придатні здорові голодні п’явки, що швидко рухаються у воді. В’ялі рухи, ущільнення і клейка поверхня свідчать про хворобливий стан і непридатність п’явки.
Місця прикладання п’явок: ділянка за вухами, зліва від груднини, праве підребер’я, нижні кінцівки. За вухами п’явки ставлять, відступивши 1 см від вушної раковини; на ділянку серця – у третьому-п’ятому міжребер’ях на 1 см вліво від краю груднини; при застійній печінці – вздовж реберного краю; при геморої – на ділянку куприка і навколо анального отвору .
Цікава інформація...
ВідповістиВидалитиЦікаво!
ВідповістиВидалитиХороший блог на медичну тематику, який переплітається як із історичним розвитком медицини, так і включає в себе взаємодію основних, базових навиків по медицині.
ВідповістиВидалити