субота, 19 березня 2016 р.

Методи найпростішої фізіотерапії

Фізіотерапія – це застосування з лікувальною метою фізичних впливів.

Медичні банки – невеликі колбоподібні склянки місткістю 30-60 мл з гладенькими потовщеними вінцями і широким круглим дном. Викликають тимчасову гіперемію шкіри шляхом створення зниженого тиску повітря на відповідних ділянках тіла. Справляючи рефлекторний вплив на кровопостачання тканин і органів, банки поліпшують процеси розсмоктування при запаленні; крім того, їм властива відтяжна і знеболювальна дії. Банки ставлять на грудну клітку, за винятком ділянки серця, і на поперекову ділянку. Не можна ставити банки на хребет, груднину, ділянку серця і на молочні залози у жінок..



Накази МОЗ України для медичних сестер

                                                         2014                                   



Типи пацієнтів

Тривожний пацієнт — це пацієнт, що постійно хвилюється. Такі пацієнти відрізняються боязкістю, покірністю, невпевненістю в собі. У них легко виникають різноманітні вегето-судинні реакції (непри­томність, підвищення AT) під час проведення діагностичних і ліку­вальних процедур. З такими пацієнтами дуже важливо проводити відповідну психологічну підготовку перед тією чи іншою процеду­рою, іноді потрібна допомога медичного психолога.

Фаховий тип поведінки медичних сестер

1. Сестра-рутинер (робот) механічно виконує свої обов´язки. Вона уважна, скрупульозна, кваліфікована, акуратна, ретельно виконує всі доручення лікаря. Працює чітко за інструкцією, проте не вкладає у свою роботу психологічного змісту. Стосунки з пацієнтами позбавлені емоційного співчуття і співпереживання. Саме така медична сестра розбудить пацієнта, який спить, щоб у призначений лікарем час дати йому снодійне.

Медсестринсво

        Сестринська справа – це наука, спрямована на вирішення існуючих і потенційних проблем пацієнта із здоров’ям в умовах оточуючого середовища, що змінюється. 
   Завдання, які вирішує сестринська справа: 
розвиток і розширення організаційних та управлінських резервів у роботі з кадрами;
консолідація професійних і відомчих зусиль щодо медичного обслуговування населення;
ведення роботи щодо забезпечення підвищення кваліфікації і професійних навичок персоналу;
розробка і впровадження нових технологій у сфері сестринської допомоги;
надання консультативної сестринської допомоги;
забезпечення високого рівня медичної інформації;
ведення санітарно-просвітньої і профілактичної роботи;